Facebook eliminuje fake newsy, a Instagram i Snapchat walczą o użytkowników!

Facebook eliminuje fake newsy, a Instagram i Snapchat walczą o użytkowników!

Opublikowany

Poniedziałkowa dawka informacji z polskich i zagranicznych mediów!

Facebook walczy z fake newsami 

Aktywni użytkownicy Facebooka znają dobrze problem fali fake newsów i spamu na news feedzie. Platforma postanowiła walczyć z publikacją nieprawdziwych treści oraz takich, które nastawione są na sztuczne generowanie ruchu na konkretnych stronach. Zmiany algorytmu mają pomóc w rozpoznaniu niechcianych treści oraz obniżeniu ich widoczności dla użytkowników.

Czytaj więcej >>>
Nowości w instagramowych stories

Instagram Stories cieszą się coraz większą popularnością i z dużym powodzeniem wypierają stories na pozostałych platformach, nawet tej, która była w tej materii pionierem. Kolejnym ulepszeniem narzędzia jest możliwość zostawiania komentarzy do znikających materiałów, w formie zdjęć i filmów. Takie materiały w postaci np. boomerangów trafią do prywatnej skrzynki autora stories.

Czytaj więcej >>>

Wszystkim fanom Instagram Stories polecamy globalną kampanię promującą to narzędzie. W ramach kreacji powstało 26 filmów, pokazujących kreatywność użytkowników platformy. 
Filtry głosowe na Snapchacie

Snapchat nie daje za wygraną i walczy o swoją pozycję, wprowadzając do aplikacji nowe funkcjonalności. Jest to, między innymi, możliwość zamieszczania i otwierania zewnętrznych linków. Funkcja Paperclip była do tej pory dostępna tylko dla reklamodawców. Użytkownicy mogą też wycinać fragmenty snapów i przerabiać je graficznie. Nowością są też nakładki głosowe, dostępne jak dotąd tylko w określonych filtrach. Teraz wybór będzie znacznie szerszy.

Czytaj więcej >>>

LifeTube to największa sieć wielokanałowa YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie LifeTube zrzesza 380 Twórców wideo. Łączna liczba subskrypcji przekroczyła 50 milionów, a Twórcy LifeTube generują średnio 380 mln wyświetleń miesięcznie.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.