Polacy kochają Facebooka, YouTube usuwa płatne kanały, rośnie liczba fanów e-sportu!

Polacy kochają Facebooka, YouTube usuwa płatne kanały, rośnie liczba fanów e-sportu!

Opublikowany

Cotygodniowa dawka wiedzy z polskich i zagranicznych mediów !

Facebook i YouTube ulubionymi serwisami Polaków

Jak wynika z badania Wave, Polacy wyjątkowo mocno lubią Facebooka. Prawie 60 proc. badanych zadeklarowało, że z serwisu korzysta przynajmniej raz dziennie. W raportach z innych krajów widzimy, że z taką częstotliwością z Facebooka korzysta średnio 45,7 proc badanych. Większą popularnością, niż przeciętnie na świecie, cieszy się też YouTube - 37,3 proc. wobec 34,1 proc. Polacy nie przekonali się jednak do takich aplikacji, jak np. WhatsApp, z którego korzysta w naszym kraju tylko 11 proc. osób, a globalne statystyki mówią o 38 proc. zaangażowaniu. Mniejszym zainteresowaniem cieszy się także Instagram, czy Twitter.
Czytaj więcej>>>
Z YouTube znikają płatne kanały 

Z końcem grudnia bieżącego roku z YouTube znikną płatne kanały z treściami od nadawców. Opcja ta była dostępna od 2013 roku. Po opłaceniu miesięcznej subskrypcji odbiorcy mogli oglądać ekskluzywne filmy od np. National Geographic. Decyzja o likwidacji tej funkcjonalności wynika z jej małej popularności. Nadawcy płatnych treści będą musieli podjąć decyzję, czy chcą swoje treści udostępnić za darmo, czy usunąć je na stałe z serwisu.

Czytaj więcej >>>
Rośnie popularność e-sportu w Polsce 

Jak pokazują badania, zrealizowane przez platformę influencer.gg, rośnie popularności rozgrywek e-sportowych wśród polskich użytkowników serwisu Twitch. W ciągu 7 miesięcy (styczeń-lipiec 2017) relacje live z zawodów w Counter Strike: Global Offensive widzowie w Polsce oglądali łącznie przez ponad 6 milionów godzin.

Czytaj więcej >>>

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.