JAK BOLI NIENAWIŚĆ? YOUTUBERZY Z LIFETUBE WSPIERAJĄ HUMANITY IN ACTION POLSKA W KAMPANII PRZECIWKO MOWIE NIENAWIŚCI
JAK BOLI NIENAWIŚĆ?  YOUTUBERZY Z LIFETUBE WSPIERAJĄ HUMANITY IN ACTION POLSKA W KAMPANII PRZECIWKO MOWIE NIENAWIŚCI

JAK BOLI NIENAWIŚĆ? YOUTUBERZY Z LIFETUBE WSPIERAJĄ HUMANITY IN ACTION POLSKA W KAMPANII PRZECIWKO MOWIE NIENAWIŚCI

Opublikowany

LifeTube rozpoczął współpracę z Fundacją Humanity in Action Polska. Troje youtuberów – Alex Mandostyle, Sheo oraz Kamil-in Travel – wspiera fundację w głównych działaniach. Tłumaczą młodzieży, czym jest mowa nienawiści, co ją cechuje i w jaki sposób można jej przeciwdziałać.

Wśród grupy wiekowej 16-34 największym zaufaniem cieszą się youtuberzy – wynika z badań przeprowadzonych przez YouTube i Kantar Millward Brown. Widzowie zasięgają ich opinii podczas podejmowania decyzji zakupowych, pytają o rady dotyczące problemów w szkole i grupie rówieśniczej oraz często traktują jak najbliższe im osoby. Szczerość i autentyczność, czyli największa siła influencerów, powoduje, że youtuberzy są również idealnymi ambasadorami kampanii społecznych. Przy współpracy z Humanity in Action Polska twórcy tłumaczą swoim widzom, czym jest mowa nienawiści, uczulają na agresywne zachowania w sieci i uczą swoich odbiorców, jak wspólnie walczyć z patologicznymi zjawiskami.

Wspólnie przeciwko nienawiści

NIENAWIŚĆ.

W reakcji na narastającą ostatnich latach w fale nienawiści w Internecie i poza nim, Fundacja Humanity in Action Polska jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Polsce od kilku lat systematycznie zajmuje się przeciwdziałaniem mowie nienawiści. W tym celu w ramach pilotażowego projektu „Przestrzeń działania” Fundacja testuje innowacyjne rozwiązania z zakresu edukacji, wspiera młode aktywistki i aktywistów w rozwijaniu społecznych inicjatyw z zastosowaniem narzędzi przedsiębiorczości społecznej, a także podjęła strategiczną współpracę z firmą LifeTube i jej twórcami, by trafiać do jak największej grupy młodych ludzi z informacjami, jak reagować na mowę nienawiści. Monika Mazur-Rafał, podczas wczorajszej „Pitch & Pizza Night” w Google Campus Warsaw organizowanej przez Fundację, powiedziała:

Bardzo cieszymy się, że twórcy zrzeszeni w LifeTube zaangażowali się we współpracę, by wspólnie przeciwdziałać mowie nienawiści. Pozytywne reakcje ich fanów i fanek na zamieszczane materiały są dowodem na to, że do młodych najlepiej trafiają ich rówieśnicy i że taka współpraca jest niezwykle potrzebna. To był strzał w dziesiątkę!

Po pierwsze: edukacja

Przygotowane przez youtuberów materiały prezentują doświadczenia, które wychodzą poza stereotypowe postrzeganie wykluczenia społecznego, które nie zawsze wiąże się z pochodzeniem etnicznym czy wyznawaną religią. W ramach akcji pojawią się łącznie 3 filmy, w których youtuberzy w przystępny sposób edukują swoich widzów oraz zachęcają ich do przyłączenia się do wspólnej akcji.

Patologiczne zachowania w sieci nie tylko psują wizerunek całego środowiska YouTube, czy jak niechciany na imprezie okropny gość przeszkadzają w codziennym życiu naszych społeczności. Ale przede wszystkim potrafią naprawdę wyrządzić komuś krzywdę - tłumaczy Sheo, jeden z ambasadorów akcji. - Dlatego uświadamianie naszych widzów w tym zakresie jest takie ważne - jak identyfikować takie zachowania, jak sobie z nimi radzić i w jaki sposób reagować - dodaje.

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są pod adresem: http://uprzedzuprzedzenia.org/

AlexMandostyle i Sheo współpracują z LifeTube - największą jednonarodową siecią YouTube w Europie. Aktualnie LifeTube zrzesza 440 twórców wideo. Łączna liczba subskrypcji przekroczyła 60 milionów, a Twórcy LifeTube generują średnio 560 mln wyświetleń miesięcznie.

W LifeTube produkujemy wideo. Wiemy wszystko o YouTube. Zajmujemy się managementem topowych influencerów – gwiazd YouTube – i tworzymy kanały dla marek, umożliwiając im budowę własnej publiczności. Realizujemy kompleksowe kampanie z influencerami. Doradzamy w zakresie wideo marketingu i szkolimy. Jesteśmy certyfikowanym partnerem YouTube i liderem influencer marketingu w Polsce.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Co to jest haul zakupowy? Czy wideo popularnonaukowe są popularniejsze od gamingu? Który case z influencerami w Polsce jest najlepiej zbadany? - LIFETUBE BĘDZIE EDUKOWAŁ O YOUTUBIE I INFLUENCER MARKETINGU

temu

Przegląd tematyczny i wideo-wizytówki polskich influencerów, najpopularniejsze formaty na YouTubie, case studies najefektywniejszych kampanii, najlepsze praktyki i eksperckie analizy – to tylko część materiałów, które będą od teraz regularnie publikowane na youtube’owym kanale sieci partnerskiej LifeTube. Start kanału zbiega się również w czasie z otwarciem Bazy Wiedzy na stronie internetowej agencji. Oba wydarzenia są częścią działań edukacyjnych realizowanych z myślą o rozwoju rynku influencer marketingu w Polsce.
LifeTube powiększa zespół o trzy nowe osoby. Małgorzata Figat, Domnika Bargieł i Marcin Skalski dołączają do firmy

temu

LifeTube - największy MCN i agencja influencer marketingu w Polsce - stale rekrutuje i powiększa zespół o nowe osoby. Do działu sprzedaży dołączyli: Małgorzata Figat (sales manager) i Marcin Skalski (sales manager), dział management twórców wsparła Dominika Bargieł (senior account manager).
Cały influencer marketing w jednym miejscu - LifeTube, Gamellon, Szeri Szeri i DDOB ze wspólną ofertą

temu

Do współpracujących ze sobą LifeTube i Gamellon, dwóch największych agencji influencer marketingu i sieci partnerskich YouTube w Polsce, dołączyła agencja Szeri Szeri wraz z platformą DDOB - wielokrotnie nagradzanym start-upem i największą społecznością polskich influencerów. Szeri Szeri i DDOB uzupełnią ofertę agencji o blogerów, instagramerów i najpopularniejszych użytkowników Musical.ly.
Od kanału YouTube do autorskiej aplikacji. Youtuberzy z Matura to Bzdura podbijają rynek aplikacji mobilnych

temu

Ponad 100 milionów rozegranych quizów i 70 tysięcy pytań opracowanych przez fanów. Quiz House, aplikacja mobilna autorstwa twórców rozrywkowo-edukacyjnego kanału “MaturaToBzdura.TV”, w ciągu 11 miesięcy od premiery przekroczyła milion pobrań.

Jak współpracować z youtuberami w employer brandingu. LifeTube rekrutuje przez YouTube’a [WIDEO]

YouTube to nie tylko doskonałe miejsce do promocji produktów i usług, ale także... świetne narzędzie employer brandingu! LifeTube na własnym przykładzie pokazuje, jak budować markę pracodawcy we współpracy z influencerami.