Marki premium otwierają się na YouTube: Mercedes-Benz rusza z kampanią z udziałem youtuberów
 Marki premium otwierają się na YouTube:  Mercedes-Benz rusza z kampanią z udziałem youtuberów

Marki premium otwierają się na YouTube: Mercedes-Benz rusza z kampanią z udziałem youtuberów

Opublikowany

Mercedes-Benz wprowadził niedawno na rynek nowy model umożliwiający interakcję słowną kierowcy z samochodem. Nową Klasę A z “ludzką duszą” i głosem promują youtuberzy: Paulina Mikuła “Mówiąc Inaczej”, Piotr Latała “Ziemniak” i Patryk Brzozowski “Kameralnie”. Za kampanię odpowiadają agencje LifeTube i LiquidThread.  

“Just like you” – to hasło przewodnie kampanii promującej launch nowego modelu marki Mercedes-Benz, które doskonale oddaje osobisty charakter samochodu. Osobistą relację i możliwość interakcji głosowej z samochodem w kampanii podkreślają również youtuberzy. W ramach akcji twórcy zrzeszeni w sieci LifeTube testują nowe funkcjonalności i pokazują swojej widowni, jak wprowadzone innowacje mogą ułatwić kierowcom codzienną jazdę.

Kampania z influencerami była dla nas szansą na zaprezentowanie nowej Klasy A w zupełnie inny niż dotychczas, niestandardowy, ale naturalny sposób. Decydując się na współpracę z Pauliną, Patrykiem i Piotrem, przede wszystkim zależało nam na zachowaniu autentyczności, świeżym spojrzeniu i kreatywnym podejściu do tematu, z czym Twórcy poradzili sobie bardzo dobrze”

– Urszula Reichman, Head of Product & Marketing Mercedes-Benz Cars

DOSTAŁEM NOWEGO MERCEDESA KLASY A - test i pierwsza jazda!

Influencerzy wzięli pod lupę kluczowe cechy nowego modelu Mercedesa – każdy ze swojej perspektywy. Na co dzień występują w roli ekspertów ds. motoryzacji (Kameralnie), technologii (Ziemniak) oraz języka polskiego (Mówiąc Inaczej). To wyjątkowe połączenie kilku pozornie odległych światów pozwoliło wyeksponować najważniejsze dla marki cechy oraz maksymalnie poszerzyć zasięg komunikacji w trudno dostępnych grupach (hard-to-reach)

– wyjaśnia Magdalena Talma, head of sales, która odpowiada za kampanię po stronie LifeTube

YouTube to idealna przestrzeń do komunikacji marketingowej zarówno dla firm z sektora MŚP, jak i największych globalnych marek. Współpraca Mercedes-Benz z influencerami to dowód na to, że również marki premium mogą efektywnie współpracować z youtuberami i gwiazdami internetu.

YouTube bardzo szybko się profesjonalizuje. Influencerzy kładą coraz większy nacisk na tworzenie zarówno treści wartościowych merytorycznie, jak i wysokiej jakości w warstwie produkcyjnej. Bardzo cieszy nas fakt, że coraz częściej trafiają do nas birefy od klientów premium, którzy dostrzegają siłę influencer marketingu i widzą w nim szansę na skuteczną realizację założonych celów

–komentuje Izabela Szczepanik, senior account manager LifeTube, managerka kanałów Kameralnie i Mówiąc Inaczej

W kampanii udział biorą Kameralnie, Ziemniak i Mówiąc Inaczej. Za realizację kampanii dla marki Mercedes-Benz odpowiedzialna jest agencja LiquidThread oraz sieć partnerska LifeTube.

fot. Patryk Brzozowski "Kameralnie"

LifeTube to największa jednonarodowa sieć YouTube w Europie i agencja influencer marketingu. Aktualnie zrzesza 440 twórców wideo o łącznej liczbie subskrypcji przekraczającej 60 milionów. Youtuberzy LifeTube generują średnio 560 mln wyświetleń miesięcznie.

W LifeTube produkujemy wideo. Wiemy wszystko o YouTube. Zajmujemy się managementem topowych influencerów – gwiazd YouTube – i tworzymy kanały dla marek, umożliwiając im budowę własnej publiczności. Realizujemy kompleksowe kampanie z influencerami. Doradzamy w zakresie wideo marketingu i szkolimy. Jesteśmy certyfikowanym partnerem YouTube i liderem influencer marketingu w Polsce.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Patryk Brzozowski_Kameralnie.JPG

grafika | 5,66 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
LifeTube powiększa zespół o trzy nowe osoby. Małgorzata Figat, Domnika Bargieł i Marcin Skalski dołączają do firmy

temu

LifeTube - największy MCN i agencja influencer marketingu w Polsce - stale rekrutuje i powiększa zespół o nowe osoby. Do działu sprzedaży dołączyli: Małgorzata Figat (sales manager) i Marcin Skalski (sales manager), dział management twórców wsparła Dominika Bargieł (senior account manager).
Cały influencer marketing w jednym miejscu - LifeTube, Gamellon, Szeri Szeri i DDOB ze wspólną ofertą

temu

Do współpracujących ze sobą LifeTube i Gamellon, dwóch największych agencji influencer marketingu i sieci partnerskich YouTube w Polsce, dołączyła agencja Szeri Szeri wraz z platformą DDOB - wielokrotnie nagradzanym start-upem i największą społecznością polskich influencerów. Szeri Szeri i DDOB uzupełnią ofertę agencji o blogerów, instagramerów i najpopularniejszych użytkowników Musical.ly.
Od kanału YouTube do autorskiej aplikacji. Youtuberzy z Matura to Bzdura podbijają rynek aplikacji mobilnych

temu

Ponad 100 milionów rozegranych quizów i 70 tysięcy pytań opracowanych przez fanów. Quiz House, aplikacja mobilna autorstwa twórców rozrywkowo-edukacyjnego kanału “MaturaToBzdura.TV”, w ciągu 11 miesięcy od premiery przekroczyła milion pobrań.
Martin Stankiewicz rozpoczyna współpracę z LifeTube!

temu

Martin Stankiewicz - jeden z najpopularniejszych twórców rozrywkowych na polskim YouTube rozpoczyna współpracę z LifeTube! Sieć będzie odpowiedzialna za obsługę managerską, wsparcie sprzedaży reklam, koordynację współpracy z markami oraz pomoc w produkcji filmów na kanale twórcy.

Provident rozpoczyna długofalową współpracę z influencerami – zrealizują wspólnie 365 planów! Rusza kampania LifeTube, Lettly i Isobar

Nauczyć się robić na drutach, pracować w schronisku jako wolontariusz, wsiąść do pociągu byle jakiego, zrobić salto – co łączy te plany? Są niebanalne, śmiałe, różnorodne… Tak jak osoby, które będą je realizować, czyli twórcy z sieci LifeTube - Ajgor Ignacy, Alex Mandostyle, Sheo i Zmianoholiczka. Ta czwórka popularnych influencerów jako pierwsza podejmie wyzwanie rzucone przez Providenta: 365 planów w 365 dni. To początek długofalowej współpracy marki z youtuberami.