Marki premium otwierają się na YouTube: Mercedes-Benz rusza z kampanią z udziałem youtuberów
 Marki premium otwierają się na YouTube:  Mercedes-Benz rusza z kampanią z udziałem youtuberów

Marki premium otwierają się na YouTube: Mercedes-Benz rusza z kampanią z udziałem youtuberów

Opublikowany

Mercedes-Benz wprowadził niedawno na rynek nowy model umożliwiający interakcję słowną kierowcy z samochodem. Nową Klasę A z “ludzką duszą” i głosem promują youtuberzy: Paulina Mikuła “Mówiąc Inaczej”, Piotr Latała “Ziemniak” i Patryk Brzozowski “Kameralnie”. Za kampanię odpowiadają agencje LifeTube i LiquidThread.  

“Just like you” – to hasło przewodnie kampanii promującej launch nowego modelu marki Mercedes-Benz, które doskonale oddaje osobisty charakter samochodu. Osobistą relację i możliwość interakcji głosowej z samochodem w kampanii podkreślają również youtuberzy. W ramach akcji twórcy zrzeszeni w sieci LifeTube testują nowe funkcjonalności i pokazują swojej widowni, jak wprowadzone innowacje mogą ułatwić kierowcom codzienną jazdę.

Kampania z influencerami była dla nas szansą na zaprezentowanie nowej Klasy A w zupełnie inny niż dotychczas, niestandardowy, ale naturalny sposób. Decydując się na współpracę z Pauliną, Patrykiem i Piotrem, przede wszystkim zależało nam na zachowaniu autentyczności, świeżym spojrzeniu i kreatywnym podejściu do tematu, z czym Twórcy poradzili sobie bardzo dobrze”

– Urszula Reichman, Head of Product & Marketing Mercedes-Benz Cars

DOSTAŁEM NOWEGO MERCEDESA KLASY A - test i pierwsza jazda!

Influencerzy wzięli pod lupę kluczowe cechy nowego modelu Mercedesa – każdy ze swojej perspektywy. Na co dzień występują w roli ekspertów ds. motoryzacji (Kameralnie), technologii (Ziemniak) oraz języka polskiego (Mówiąc Inaczej). To wyjątkowe połączenie kilku pozornie odległych światów pozwoliło wyeksponować najważniejsze dla marki cechy oraz maksymalnie poszerzyć zasięg komunikacji w trudno dostępnych grupach (hard-to-reach)

– wyjaśnia Magdalena Talma, head of sales, która odpowiada za kampanię po stronie LifeTube

YouTube to idealna przestrzeń do komunikacji marketingowej zarówno dla firm z sektora MŚP, jak i największych globalnych marek. Współpraca Mercedes-Benz z influencerami to dowód na to, że również marki premium mogą efektywnie współpracować z youtuberami i gwiazdami internetu.

YouTube bardzo szybko się profesjonalizuje. Influencerzy kładą coraz większy nacisk na tworzenie zarówno treści wartościowych merytorycznie, jak i wysokiej jakości w warstwie produkcyjnej. Bardzo cieszy nas fakt, że coraz częściej trafiają do nas birefy od klientów premium, którzy dostrzegają siłę influencer marketingu i widzą w nim szansę na skuteczną realizację założonych celów

–komentuje Izabela Szczepanik, senior account manager LifeTube, managerka kanałów Kameralnie i Mówiąc Inaczej

W kampanii udział biorą Kameralnie, Ziemniak i Mówiąc Inaczej. Za realizację kampanii dla marki Mercedes-Benz odpowiedzialna jest agencja LiquidThread oraz sieć partnerska LifeTube.

fot. Patryk Brzozowski "Kameralnie"

LifeTube to największa jednonarodowa sieć YouTube w Europie i agencja influencer marketingu. Aktualnie zrzesza 440 twórców wideo o łącznej liczbie subskrypcji przekraczającej 60 milionów. Youtuberzy LifeTube generują średnio 560 mln wyświetleń miesięcznie.

W LifeTube produkujemy wideo. Wiemy wszystko o YouTube. Zajmujemy się managementem topowych influencerów – gwiazd YouTube – i tworzymy kanały dla marek, umożliwiając im budowę własnej publiczności. Realizujemy kompleksowe kampanie z influencerami. Doradzamy w zakresie wideo marketingu i szkolimy. Jesteśmy certyfikowanym partnerem YouTube i liderem influencer marketingu w Polsce.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Patryk Brzozowski_Kameralnie.JPG

grafika | 5,66 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Piotr Ciechowicz na pokładzie LifeTube będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój technologii wspierającej zarządzanie współpracą marek z influencerami

temu

Wraz z początkiem października br. do zespołu LifeTube, największej jednonarodowej sieci YouTube w Europie i agencji influencer marketingu, dołączył Piotr Ciechowicz. Na stanowisku project managera odpowiada za rozwój narzędzi analitycznych oraz oprogramowania do zarządzania współpracą marek z youtuberami.
Ada Grotkowska i Zmalowana z czterema statuetkami na Beauty Influencer Awards by Ofeminin!

temu

11 nominacji i cztery statuetki przyznano influencerkom związanym z siecią partnerską LifeTube w drugiej edycji konkursu Beauty Influencer Awards by Ofeminin! Na poniedziałkowej gali finałowej nagrody odebrały między innymi Ada Grotkowska i Zmalowana.
Cezary Pazura i Ajgor Ignacy w wyjątkowej produkcji na YouTube

temu

Takiej produkcji na YouTube jeszcze nie było! Wyjątkowy duet - Ajgor Ignacy i Cezary Pazura wprowadzają internetowe wideo w nowy wymiar. Aktorstwo na najwyższym poziomie i profesjonalna produkcja filmowa - w taką stronę zmierza polski YouTube. Tego nie można przegapić!
Xiaomi inwestuje w polskich youtuberów. Ruszyła kolejna kampania chińskiej marki zrealizowana we współpracy z LifeTube

temu

Pocophone F1 to najnowszy smartfon azjatyckiej marki Xiaomi, który kilka dni temu pojawił się na polskim rynku i trafił prosto w ręce ośmiu gamerów z sieci LifeTube. W ramach kampanii promocyjnej, nowy produkt przetestowali m.in. Sitr0x, Tivolt, GilathissNew i NRGeek. To już druga kampania chińskiego giganta, zrealizowana z we współpracy z największą polską siecią partnerską YouTube.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.