Facebook Groups, grzywna dla Google i zwyczaje zakupowe polskich internautów

Facebook Groups, grzywna dla Google i zwyczaje zakupowe polskich internautów

Opublikowany

Poniedziałkowa dawka informacji z polskich i zagranicznych mediów! 

Polacy lubią zakupy online

Z raportu PwC "Total retail 2017" wynika, że ponad 50% internautów w Polsce robi zakupy w internecie przynajmniej raz w miesiącu. Aż 23% robi to co tydzień. Dane dotyczące polskiego rynku nie odbiegają znacząco od danych globalnych. Jak zapowiadają eksperci, firmy z sektora handlowego będą skupiać się w najbliższym czasie na rozwoju aplikacji mobilnych oraz dostosowaniu stron internetowych do potrzeb użytkowników, którzy dokonują zakupów za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Czytaj więcej >>>
Facebook stawia na wspólnoty

Od jakiegoś czasu Facebook testuje nową odsłonę sekcji Grupy w serwisie. Sekcja będzie lepiej wyeksponowana i prostsza w użytkowaniu. Nowe funkcjonalności mają wspomóc internautów w odnajdywaniu znajomych o podobnych zainteresowaniach i zachęcić ich do budowania kolejnych społeczności. Taki ruch ze strony Facebooka jest częścią strategii zakładającej zwiększenie zaangażowania użytkowników i ich stałej obecności w serwisie.

Czytaj więcej >>>
Google zostanie ukarany?

NYT podaje, że gigant z Mountain View może zostać obciążony bardzo wysoką grzywną za wykorzystanie swojej pozycji rynkowej do promowania własnej porównywarki cen kosztem konkurentów. Kara nałożona przez Komisję Europejską może być najwyższą tego rodzaju karą w historii. Do tej pory najwięcej zapłacił Intel (1,06 mld euro) za "złamanie europejskiego prawa antymonopolowego" i nadużywanie dominującej pozycji rynkowej.

Czytaj więcej >>>

LifeTube to największa sieć wielokanałowa YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie LifeTube zrzesza 329 twórców wideo. Łączna liczba subskrypcji przekroczyła 43 miliony, a twórcy LifeTube generują średnio 370 mln wyświetleń miesięcznie.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.