1,5 miliarda użytkowników YT i wsparcie dla treści VR, trendy okiem Facebooka i zmiany na Insta [PRASÓWKA]

1,5 miliarda użytkowników YT i wsparcie dla treści VR, trendy okiem Facebooka i zmiany na Insta [PRASÓWKA]

Opublikowany

YouTube, Facebook i Instagram - to główne tematy Prasówki LifeTube'a w tym tygodniu.

Ilu użytkowników miesięcznie ma YouTube?

Na to pytanie odpowiedziała prezes giganta, Susan Wojcicki. Podczas konferencji VidCon zdradziła, że miesięcznie z YouTube'a korzysta półtora miliarda ludzi na całym świecie. Wojcicki dodała też, że YT zamierza wesprzeć twórców w produkcji materiałów w wirtualnej rzeczywistości. 

Obecnie kręcenie wideo w technologii 360 stopni nie jest najprostsze dla wielu autorów, a kamery VR nie są tanie. Dlatego bardzo się cieszę, że eksperci z YouTube i Daydream wspólnie opracowali nowy format wideo - VR 180 oraz nowe kamery, które umożliwią proste i przystępne cenowo tworzenie filmów w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Ten nowy format pozwala oglądać trójwymiarowe wideo dzięki uchwyceniu 180 stopni obrazu wokół Was. Twórcy muszą zadbać tylko o to, aby dobrze uchwycić to co znajduje się naprzeciwko nich, podczas gdy widzowie mogą cieszyć się wspaniałym i wciągającym doświadczeniem dzięki zestawowi VR lub też oglądać sferyczne wideo na smartfonie. Pracujemy z najlepszymi markami, jak LG, Yi czy Lenovo aby stworzyć kamery VR 180 za kilkaset dolarów, czyli kwotę porównywalną do tej, którą płacicie za aparaty kompaktowe.

- cytują Susan Wojcicki wirtualnemedia.pl.

Trendy okiem Facebooka

Facebook w swoim raporcie "Shifts for 2020" wymienił główne trendy w kwestii konsumpcji mediów na świecie.
  1. Dużo szybsza konsumpcja treści
  2. Eksplozja wideo na urządzeniach mobilnych
  3. Duży wzrost wideo na żywo
  4. Coraz większy wpływ technologii AR i VR na media i tworzone treści
  5. Coraz częstsze wykorzystanie wirtualnych asystentów
Raport Facebooka - kliknij, by pobrać całość

Raport Facebooka - kliknij, by pobrać całość

PS. Mamy jeszcze jedną ciekawostkę w sprawie Facebooka: Facebook wprowadza nowe zabezpieczenia, chroniące użytkowników przed kopiowaniem i udostępnianiem ich zdjęć profilowych bez ich wiedzy i zgody. System działa pilotażowo na terenie Indii, gdzie na niską ochronę kont uskarżają się głównie kobiety. Stopniowo mechanizm ma być wprowadzany do kolejnych krajów. Więcej o programie dowiesz się tutaj >>>

Instagram i udostępnianie zdjęć wybranym znajomym

Instagram pracuje nad nową użytecznością, która ma umożliwić dzielenie się filmami i zdjęciami z wybranymi znajomymi lub grupami znajomych - ma to podnieść poziom ekskluzywności i poczucia intymności w aplikacji. Rozwój narzędzia ma również ukrócić tworzenie kont tzw. "finsta" (od fake i instagram), czyli drugich kont, skierowanych tylko do bliskich znajomych, na których nie wszystkie zdjęcia są piękne, a realne i prawdziwe, dostępne właśnie dla najbliższych. Więcej o planach Insta dowiesz się tutaj >>>
fot. Instagram

fot. Instagram

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.